تجربه نگهداری از پرنده :
سلام دوستان وقتتون بخیر
تجربه نگهداری از پرنده
لطفا از دور فقط به قضیه نگاه نکنید که بگید اخی مثلا چه عروس هلندی گوگولی،هزینه ای نداره که یه قفس ۱۰۰ تومنی میخرم براش و ارزنم ۴۰ تومن دیگه چند ماه میره
اما لطفا شمایی که میای پرنده میخری به این فکر کن هر کاری بکنی حتی کوچک ترین کاری کنی جوابشو مطمئن باش میبینی
شما چه بخوای چه نخوای وقتی میخرید مسئولیتش به ولله پا شماست پس سعی کنید از قبل خرید بهش فکر کنید آیا واقعا قراره بهش برسید؟ براش وقت بزارید؟ به تغذیه ش کامل برسید( غذای نرم و مکملای مورد نیازش ) و قفس و نظافت قفس ...
نیاید پرنده هارو اسباب بازی بچه هاتون ببینید بچه هاتون شاید به اون میزان از عقل و فهم نرسیده باشن اما مطمئنن خودتون به اون آگاهی رسیدید که اون پرنده اسباب بازی نیست
اون پرنده اشغال خور نیست که بیاید ته مونده های غذاتون از برنج و نونهرچی گرفته به اون زبون بسته بدید
و نیاید هم خودتون و با اینجمله که مگه اونپرنده تو جنگلچیکارمیکنه مکمل داره و اینا خودتون قانع کنید و فقط بخواید از مسئولیت خودتونجا بزنید
و لطفا لطفا تا قبل از خرید عروس هلندی که نه هر پرنده ای به این فکر کنید ایا واقعا میتونید ازش محافظت کنید؟ نیاید فقط برای آسون کردن کار خودتون بال این زبون بسته هارو بچینید که خودتون و راحت کنید
همینکه پرنده ها تو اسارت هستن کافی نیست که بالشم میچینید؟
نیاید کل روز پرنده رو آزاد بزارید برید پا کار خودتون بیاید برگردید ببینید عه زیر ی چیزی له شده یه طوری شده خدایی نکرده
به این فکر کنید اگه یه عروس هلندی میخرید ۵۰۰ تومن؟ قراره خیلی بیشتر خرجش کنید نگید یه عروس ۵۰۰ تومنی که این ارزش و نداره اینقدر خرجش کنم
مریض شد جا نزنید تروخدا هرکار کنید اون پرنده اول خدارو داره بعد شمارو ..
همین عروس هلندی که اینقدر حساسه با کوچیک ترین باد سرما میخوره دیگه صددرصد هم میدونید که هزینه ی متخصص پرندگان زینتی گرونه
نیاید جوجه کشی راه بندازید از این زبون بسته ها هی پشت سر هم جوجه جوجه 😐 مگه دستگاه جوجه کشی شماست درسته تو غریزش هست نه اینکه شما بیای زوری همش بهش گرمی بدی بهش جوونه گندم بدی لونه رو کل سال بزاری تا فقط جوجه بگیری ازش
هر پرنده ای فرق داره وضع نگهداریش که واقعا اگه بخواید نگهداری درست داشته باشید
برای دوتا پرنده
ارزن و کتان یه کیلو ۱۰۰ تومن ( برا یه ماه )
قفس ۱۰۳۳ که ۴۰۰ تومنی هست زنگمیزنه باید عوض کنی ۸۰۰ تومنیشم هست که بهتره
مکملاشون( بکمپلکس و مینرال و...)
۳۵۰ تومن برای سه ماه
غذای نرمم که ۴ ۵ روز ( از حبوبات گرفته تا کینوا ...)
در آخر امیدوارم با آگاهی تصمیم بگیرید و مطمئن باشید کوچک ترین کاری که( چه آزار رسوندن چه خوبی کردنش) میکنید در حق این زبون بسته ها جوابشو میبینید ✨
خدارو خوش نمیاد که بدون اگاهی چه پرندش چه حیوان دیگه ای رو به سرپرستی بگیرید):
- 🐧
سلام دوستان وقتتون بخیر
تجربه نگهداری از پرنده
لطفا از دور فقط به قضیه نگاه نکنید که بگید اخی مثلا چه عروس هلندی گوگولی،هزینه ای نداره که یه قفس ۱۰۰ تومنی میخرم براش و ارزنم ۴۰ تومن دیگه چند ماه میره
اما لطفا شمایی که میای پرنده میخری به این فکر کن هر کاری بکنی حتی کوچک ترین کاری کنی جوابشو مطمئن باش میبینی
شما چه بخوای چه نخوای وقتی میخرید مسئولیتش به ولله پا شماست پس سعی کنید از قبل خرید بهش فکر کنید آیا واقعا قراره بهش برسید؟ براش وقت بزارید؟ به تغذیه ش کامل برسید( غذای نرم و مکملای مورد نیازش ) و قفس و نظافت قفس ...
نیاید پرنده هارو اسباب بازی بچه هاتون ببینید بچه هاتون شاید به اون میزان از عقل و فهم نرسیده باشن اما مطمئنن خودتون به اون آگاهی رسیدید که اون پرنده اسباب بازی نیست
اون پرنده اشغال خور نیست که بیاید ته مونده های غذاتون از برنج و نونهرچی گرفته به اون زبون بسته بدید
و نیاید هم خودتون و با اینجمله که مگه اونپرنده تو جنگلچیکارمیکنه مکمل داره و اینا خودتون قانع کنید و فقط بخواید از مسئولیت خودتونجا بزنید
و لطفا لطفا تا قبل از خرید عروس هلندی که نه هر پرنده ای به این فکر کنید ایا واقعا میتونید ازش محافظت کنید؟ نیاید فقط برای آسون کردن کار خودتون بال این زبون بسته هارو بچینید که خودتون و راحت کنید
همینکه پرنده ها تو اسارت هستن کافی نیست که بالشم میچینید؟
نیاید کل روز پرنده رو آزاد بزارید برید پا کار خودتون بیاید برگردید ببینید عه زیر ی چیزی له شده یه طوری شده خدایی نکرده
به این فکر کنید اگه یه عروس هلندی میخرید ۵۰۰ تومن؟ قراره خیلی بیشتر خرجش کنید نگید یه عروس ۵۰۰ تومنی که این ارزش و نداره اینقدر خرجش کنم
مریض شد جا نزنید تروخدا هرکار کنید اون پرنده اول خدارو داره بعد شمارو ..
همین عروس هلندی که اینقدر حساسه با کوچیک ترین باد سرما میخوره دیگه صددرصد هم میدونید که هزینه ی متخصص پرندگان زینتی گرونه
نیاید جوجه کشی راه بندازید از این زبون بسته ها هی پشت سر هم جوجه جوجه 😐 مگه دستگاه جوجه کشی شماست درسته تو غریزش هست نه اینکه شما بیای زوری همش بهش گرمی بدی بهش جوونه گندم بدی لونه رو کل سال بزاری تا فقط جوجه بگیری ازش
هر پرنده ای فرق داره وضع نگهداریش که واقعا اگه بخواید نگهداری درست داشته باشید
برای دوتا پرنده
ارزن و کتان یه کیلو ۱۰۰ تومن ( برا یه ماه )
قفس ۱۰۳۳ که ۴۰۰ تومنی هست زنگمیزنه باید عوض کنی ۸۰۰ تومنیشم هست که بهتره
مکملاشون( بکمپلکس و مینرال و...)
۳۵۰ تومن برای سه ماه
غذای نرمم که ۴ ۵ روز ( از حبوبات گرفته تا کینوا ...)
در آخر امیدوارم با آگاهی تصمیم بگیرید و مطمئن باشید کوچک ترین کاری که( چه آزار رسوندن چه خوبی کردنش) میکنید در حق این زبون بسته ها جوابشو میبینید ✨
خدارو خوش نمیاد که بدون اگاهی چه پرندش چه حیوان دیگه ای رو به سرپرستی بگیرید):
- 🐧
تجربههای آرایشگری و آموزش
0
پسند
نظرات
381 نظرمن یه قفس ۱۰۳۳ پلاس ریز بافت خریدم ۹۰۰ که دیگه میره چندین ماه
وسایل قفس هم که ۴ بار یه بار عوض میشن حدودا بشن ۱۵۰ تومن
پلت هم که ۱۰۰ گرمش ورسلاگا ۶۰ تومن اونمتا ۳ ماه میره
مکملاشونم ۳۰۰ که اونم تا ۳ ماه میره ارزن و کتان هم دیگه ۱۰۰ تومن
برای دوتا اینجوری حساب کردم بنده
من پلت زوپریم ورسلاگا و جدا میخرم ۱۰۰ گرمش ۶۰ تومن
ترکیب ارزن و کتاب یک به چهار هم ۱۰۰ تومن
تخمه هم خیلی وقته نخریدم
ارزن با ترکیب تخم کتان، تخمه و یه مقدار اندکی پلت واسم میفته 250 اینا
من فقط برای غذای عروس هام ( ۳تا) برای ۱ نیم حدودا ۱ تومن خرج میکنم بهترین مارک هارو براشون میخرم
نمی گم من پولدارم خرج میکنم اصلا
منظورم اینه که شما باید در بهترین حالت پرنده رو نگهداری بکنید 🙏